Szukaj:
ZSB


Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych – kolejny sukces Mateusza

W kwietniu, we Wrześni, odbył się etap okręgowy XLIII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Ten prestiżowy konkurs odbywa się pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Ministerstwa Środowiska. Uczniowie z klas gastronomicznych w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych (Mateusz Jagodziński / 4TŻG, Monika Kaczmarek / 3TŻA, Bartosz Babacz / 2TŻG) oraz w zawodzie technik architektury krajobrazu (Anita Walkowska / 4THA) ZSBiKZ Konin, po raz kolejny stanęli do rywalizacji z uczniami innych szkół w Wielkopolsce w konkretnych blokach tematycznych z zakresu gastronomii, technologii żywności i architektury krajobrazu. Uczestnicy musieli wykazać się szeroką wiedzą z zakresu przedmiotów zawodowych rozwiązując test składający się z 60 pytań oraz umiejętnościami praktycznymi - wykonując 3 rozbudowane zadania.

Ponownie ogromny sukces odniósł Mateusz Jagodziński - zajmując II miejsce w Okręgu Poznańskim i tym samym zostając finalistą tej olimpiady.

Mateusz, tegoroczny absolwent szkoły będzie reprezentował naszą szkołę w etapie centralnym, który odbędzie się w dniach 7-8 czerwca 2019r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Hańczowej.

Równie wysokie, bo IV miejsce, zajęła Anita Walkowska. Bardzo dobrze zaprezentowali się również pozostali uczestnicy, którzy rywalizowali ze starszymi od siebie kolegami.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i trzymamy kciuki za wygraną Mateusza w czerwcu w etapie finałowym!!!


Poprzednie Zdjęcie
Następne Zdjęcie
  LogoLogoLogoLogoLogoLogoLogoLogoLogoLogo