Zespół Szkół Budownictwa i Kształcenia Zawodowego w Koninie

Dzień Hotelarza i Gastronoma 2023

piątek marzec 17, 2023
Dzień Hotelarza i Gastronoma 2023

"Wybierz pracę, którą kochasz,
i nie przepracujesz ani jednego dnia więcej w Twoim życiu."

- Konfucjusz (Kong Fuzi)

 

Wspaniały wtorek - 14 marca 2023- Dzień obchodów Dnia Hotelarza i Gastronoma 2023, które odbyły się w pięknej oprawie, w gościnnych progach hotelu Atut 4* w Licheniu Starym. Program uroczystości był bogaty i atrakcyjny. Młodzież zaprezentowała swoje umiejętności zdobyte w czasie zagranicznych praktyk zawodowych w ramach Projektu Erasmus+ w hiszpańskiej Maladze. Wyróżniający się uczniowie opowiedzieli o doświadczeniach, jakie zdobyli w czasie wyjazdowych praktyk na terenie Polski. Pani Maria Sobczak, koordynatorka projektów i przedstawicielka Eurodesk przy ZSBiKZ w Koninie, przedstawiła zebranym możliwości, jakie daje udział w projektach mobilności oraz zachęciła do poszukiwania własnej drogi rozwoju zawodowego.
Jednym z gości specjalnych tegorocznych obchodów był Absolwent ZSBiKZ, Pan Dawid But, który jest menadżerem Restauracji Tutti Santi w Koninie i specjalistą w swoim fachu. Właściciele, menedżerowie i przedsiębiorcy z naszego regionu, między innymi Pan Adam Jaśniewicz, Pani Aneta Michalak, Pani Alicja Majewska-Muszyńska oraz  Zastępca Dyrektora CWRKDiZ w Koninie Pani Arleta Jaśniewicz, opowiadali o zaletach oraz możliwościach zatrudnienia młodych adeptów z profesji hotelarskiej i gastronomicznej. Wśród prelegentów była także Pani Ewa Szewczyk- Grabarczyk - menedżer i wykładowca na Wydziale Nauk o Zdrowiu w ANS w Koninie, która poinformowała o możliwościach podnoszenia swoich kwalifikacji w kilku specjalnościach kierunku Dietetyka. Pani Marta Makowska oraz Pani Patrycja Zastawa doradczynie zawodowe z PUP w Koninie zaprezentowały sytuację na rynku pracy w Polsce, z akcentem na Wielkopolskę i Konin.
Nie zabrakło także zabawy... Uczniowie wzięli udział w pokazie mody z lat 60 i 70-tych, a uczestnicy konferencji głosowali na najciekawsze przebranie. Porywający show przygotowały nauczycielki, które w pięknych sukniach z epoki również przyłączyły się do zabawy. Uczennice z klasy technikum 2 TŻH przedstawiły serwis synchroniczny w takt rytmicznej muzyki. Dodatkowo występy wokalne naszych uczennic uatrakcyjniły całą konferencję. Prawdziwe show zrobiła Klaudia Hejman, uczestniczka wielu konkursów hotelarskich i artystycznych - między innymi telewizyjnego programu The Voice of Poland czy Skills Poland 2022.
Punktem kulminacyjnym Młodzieżowej Konferencji Gastronomiczno-Hotelarskiej był występ Pana Bartosza Kanasty, konińskiego iluzjonisty, który oczarował i pomieszał zmysły uczestników.
W konferencji wzięło udział 280 uczniów wraz z opiekunami nauczycielami ZSBiKZ w Koninie. Dziękujemy wszystkim Gościom i uczestnikom za udział.

Skip to content