Zespół Szkół Budownictwa i Kształcenia Zawodowego w Koninie

Inauguracji kampanii Drugie Życie w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu

czwartek Luty 13, 2020

     Uczniowie Zespołu Szkół Budownictwa i Kształcenia Zawodowego im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Koninie uczestniczyli w inauguracji kampanii Drugie Życie w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu.

     Celem kampanii  Drugie życie  jest promowanie przeszczepiania narządów, informowanie    o korzyściach oraz edukacja w zakresie zagadnień medycznych, prawnych i etycznych związanych z przeszczepianiem narządów w naszym kraju.

    Kampania ,,Drugie życie” adresowana jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych                 i ponadpodstawowych. Podpisanie oświadczenia woli, niewielkiego kartonika zawierającego dane osobowe, jest symboliczną zgodą na oddanie narządów do przeszczepienia po śmierci.    O swojej woli należy zawsze powiadomić bliskich. Pozwoli to zdjąć z rodziny ciężar podejmowania decyzji w sytuacji straty ukochanej osoby. Wypełnioną zgodę należy nosić zawsze przy sobie, najlepiej z dokumentami.

 Opracowała: A.Kantorska

 

 

 

Skip to content