Zespół Szkół Budownictwa i Kształcenia Zawodowego w Koninie

Komunikat dla pracodawców młodocianych pracowników

piątek Marzec 13, 2020

Dyrektor Zespołu Szkół Budownictwa i Kształcenia Zawodowego im. E. Kwiatkowskiego w Koninie uprzejmie informuje, iż Minister Edukacji Narodowej zwrócił się z komunikatem do pracodawców zatrudniających młodocianych pracowników.

 

Oto poniższy komunikat MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ:

Uwaga!

W związku z zagrożeniem epidemicznym apelujemy do pracodawców, aby w stosunku do uczniów będących młodocianymi pracownikami, zatrudnionych w celu przygotowania zawodowego, mając na uwadze bezpieczeństwo młodzieży, zwolnić tych uczniów z obowiązku świadczenia pracy w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół. Stosowny komunikat w tej sprawie zostanie wydany wspólnie przez Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Ministra Edukacji Narodowej.

 

 

 

 

Skip to content