Zespół Szkół Budowlanych i Kształcenia Zawodowego w Koninie

Miejski Rzecznik Konsumentów z wizytą w ZSBiKZ

środa Styczeń 22, 2020

Zespół Szkół Budownictwa i Kształcenia Zawodowego miał zaszczyt gościć panią Tatianą Przychodzką Miejskiego Rzecznika Konsumentów.

Nauczyciele podstaw przedsiębiorczości p. Monika Sekura i p. Katarzyna Brzozowicz–Mijalska zorganizowały zajęcia, celem których było przedstawienie zakresu zadań, uprawnień i kompetencji Rzecznika w zakresie ochrony praw konsumenta.

W wykładzie wzięli udział uczniowie klas: I TL, I TLp oraz III TL.

Pani Rzecznik opowiedziała o swojej pracy. O tym, że udziela bezpłatnego poradnictwa prawnego w sprawach związanych z ochroną praw i interesów konsumentów, występuje do przedsiębiorców w sprawach ochrony praw i interesów konsumentów, pomaga konsumentom przygotować stosowne pisma procesowe, współdziała z Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Inspekcją Handlową.

Uczniowie uważnie wysłuchali wykładu, chętnie zadawali pytania przytaczając konkretne przykłady.

Skip to content