Zespół Szkół Budownictwa i Kształcenia Zawodowego w Koninie

Seminarium ”Innowacyjne ogrodnictwo we Wschodniej Wielkopolsce” inauguracja w Zespole Szkół Budownictwa i Kształcenia Zawodowego w Koninie

poniedziałek listopad 14, 2022

ZSBiKZ podjął się współpracy przy organizacji pierwszego dnia trzydniowego seminarium Krajowego Centrum Edukacji Rolniczej w Brwinowie. Tematem przewodnim spotkania było „Innowacyjne ogrodnictwo we Wschodniej Wielkopolsce”.  07 listopada 2022 Szkoła w gościnnych progach przyjęła kilkudziesięciu nauczycieli architektury krajobrazu i ogrodnictwa z różnych stron Polski.

Wicedyrektor szkoły, pani Beata Spisacka przedstawiła  „Dorobek dydaktyczny i wychowawczy Zespołu Szkół Budowlanych i Kształcenia Zawodowego w Koninie”, a nauczycielka zawodu klas technikum architektury krajobrazu, pani Małgorzata Werhun-Popiołek: Ochronę krajobrazu i bioróżnorodności w modelu edukacyjnym „Przedsiębiorcza Młodzież dla Zielonej Europy”. Swoje wystąpienie miała również Architekt Miejski Miasta Konina, pani Joanna Olczak, która zaprezentowała  „Zielono-błękitną infrastrukturę w praktyce”.  

Nauczyciele debatowali na temat bioróżnorodności oraz ochrony krajobrazu Nadwarciańskiego Parku Krajobrazowego.

Zwieńczeniem seminarium w dniu 07.11.2022r. było poznanie oczywistych i nieoczywistych zastosowań Lawendy, poznanie asortymentu traw ozdobnych.

Kolejne dni szkolenia odbyły się na terenie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Powierciu, gdzie tematem przewodnim były biologiczna ochrona ogrodów i szkółek i inwentaryzacja drzewostanu terenów publicznych

 


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/zsbikz/ftp/test.zsbikz.konin.pl/wp-includes/post-template.php on line 293
Skip to content