Zespół Szkół Budownictwa i Kształcenia Zawodowego w Koninie

Tydzień Budownictwa 2020

poniedziałek marzec 2, 2020

Tydzień Budownictwa za nami. Celem wydarzenia było rozwijanie wśród młodzieży zainteresowań tematyką budownictwa. Odbywały się wykłady, warsztaty i prelekcje. Gościliśmy przedstawicieli Wielkopolskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa, Państwowej Inspekcji Pracy, Zarządu Dróg Miejskich, zaprzyjaźnionych firm z branży budowlanej: Atlas, Knauf, Castorama, Solar, Czamaninek, Stiebel, Maxpert, Xella.

Podsumowaniem Tygodnia Budownictwa był międzyszkolny konkurs BUDOWLANE ABC,         w którego szranki stanęli uczniowie ze szkół budowlanych z naszego sąsiedztwa: Zespół Szkół Rolniczych  Centrum Kształcenia Praktycznego w Kaczkach Średnich, Zespół Szkół Politechnicznych z  Wrześni, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzałkowie oraz nasza drużyna - Zespół Szkół Budownictwa i Kształcenia Zawodowego w Koninie. A oto wyniki konkursu: miejsce pierwsze zajęła drużyna z Konina, drugie - Strzałkowie, trzecie -       z  Wrześni.

Sponsorem nagród w konkursie była Wielkopolska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa

Podczas oczekiwania na werdykt jury, uczennica klasy trzeciej technikum budownictwa opowiedziała o swoich doświadczeniach na praktykach zagranicznych, a pani Maria Sobczak przedstawiła priorytety Eurodesku.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/zsbikz/ftp/test.zsbikz.konin.pl/wp-includes/post-template.php on line 293
Skip to content