Zespół Szkół Budownictwa i Kształcenia Zawodowego w Koninie

Uniwersytet Łódzki dla projektu GREEN

poniedziałek maj 24, 2021
Projekt GREEN w Łodzi

EOG LOGO

 

Łódź dla młodzieży w ramach projektu  "Przedsiębiorcza Młodzież dla Zielonej Europy"

 

Piątek 21 maja 2021, to dzień pełen przygód dla uczniów biorących udział w projekcie Entrepreneurial Youth For Green Europe. Emilia Karczewska (2TAp), Alicja Ziółkowska (2TAp), Natalia Stefanowska (2TAp), Gabriela Jarecka (2tB), Konrad Adamczyk (2tB) i Tobiasz Grześkiewicz (2tB) po raz pierwszy mieli okazję spotkać się z uczniami z Kielc, Warszawy i studentami z Uniwersytetu Łódzkiego, którzy od paru miesięcy są zaangażowani w projekt Entrepreneurial Youth For Green Europe. Przygoda rozpoczęła się na stacji Łódź Fabryczna. Organizatorami spotkania były Dr hab. Katarzyna Dośpiał-Borysiak oraz dr Agata Włodarska-Frykowska na co dzień pracujące na Uniwersytecie Łódzkim na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politologicznych. Po przedstawieniu wszystkich uczestników i podzieleniu ich na grupy, młodzież udała się pod jeden z gmachów Uniwersytetu Łódzkiego. Otrzymawszy lunch boxy oraz bilety tramwajowe uczestnicy projektu, pod opieką łódzkich studentów przemieścili się do centrum Łodzi na słynną ulicę Piotrkowską i Aleje Piłsudskiego, aby z mapą w dłoniach rozpocząć grę miejską. W czasie, gdy młodzież zmagała się z zadaniami gry miejskiej kadra pedagogiczna, w tym Ewa Jarzyńska i Małgorzata Kucal -Wątroba, uczestniczyła w niezwykle ciekawym wykładzie „Komunikacja z pokoleniem Z” wygłoszonym przez dr Agatę Włodarską-Frykowską. W dalszej części spotkania omawiano wyjazd na Islandę, w którym on-line uczestniczyła główna koordynatorka projektu p. Ewa Kubel z Fundacji Ad Meritum. Po około 2 godzinach wszyscy uczestnicy spotkali się na Rynku Manufaktury, gdzie on-line połączyli się z przedstawicielami partnerów projektu z Norwegii (p. Moniką Kochowicz), z Islandii (z p. Marią Gylfadóttir) oraz z p. Magdą Wojtas z Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Zrównoważonego. Podczas łączenia uczestnikom zostały wyznaczone w języku angielskim kolejne zadania. Ostatnim etapem gry było rozwiązanie zagadek związanych z zieloną przedsiębiorczością oraz wykonanie pamiątkowych plakatów i zdjęć. Grupa uczniów z Konina wraz z opiekunami po obiedzie odwiedziła jeszcze Muzeum Fabryki, gdzie mogła poznać historię Łodzi i łódzkiego włókiennictwa. Po tak aktywnie spędzonym pełnym wrażeń dniu, uczestnicy wrócili do Konina. Przed nimi montaż filmiku i przygotowania do wyjazdu na Islandię w 2022 roku.

 

working toghether

Skip to content