Zespół Szkół Budownictwa i Kształcenia Zawodowego w Koninie

Sukces naszych uczennic na olimpiadzie etap centralny

poniedziałek Maj 31, 2021

Sukces naszych uczennic na olimpiadzie etap centralny

 Wiktoria Herman zajęła III miejsce w Polsce i uzyskała tytuł laureata na XLIV Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku gastronomia, natomiast Julia Paprocka została finalistką i zajęła XIII miejsce w bloku technologia żywności.

Etap centralny XLIV Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych odbył się w dniach 28-29.05.2021 r. na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy. W finale rywalizowało ze sobą 207 uczniów szkół średnich z całej Polski, którzy uzyskali najlepsze wyniki podczas eliminacji okręgowych, odbywających się w kwietniu. Dr hab. Wiesław Świderek, przewodniczący Komitetu Głównego OWiUR podkreślał, że już samo zakwalifikowanie się do etapu centralnego, to ogromny sukces: „Żeby tu być, przeszliście długą drogę. Serdecznie dziękuję za wielkie zaangażowanie zarówno Wam, jak     i Waszym nauczycielom” – mówił zwracając się do olimpijczyków dr Świderek.

Uczestnicy rywalizowali w 11 blokach tematycznych. Każdy uczestnik musiał rozwiązać test składający się z 60 pytań oraz wykonać 3 zadania praktyczne. Wiktoria zdobyła 106 pkt. na  120  ( w  tym z testu najwyższą  ilość  w swoim  bloku  –  56/60)  i  zabrakło  zaledwie  3 pkt. do I miejsca.

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy oraz umiejętności praktycznych organizowany w naszym kraju, któremu patronuje Ministerstwo Edukacji i Nauki, a także Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

 Laureaci OWiUR, zgodnie z rozporządzeniem MEiN, są zwalniani z egzaminów potwierdzających kwalifikacje w swoich zawodach z części pisemnej, natomiast tytuł laureata i finalisty to przepustka na upragniony kierunek studiów na prestiżowych uczelniach.

Włożona  praca  pod  kierunkiem  p. Aleksandry  Wawrzyniak  przyniosła  wspaniały  efekt       i pozwoliła kolejny raz potwierdzić, że nasza szkoła uczy na bardzo wysokim poziomie.

Gratulujemy naszym uczennicom i życzymy dalszych sukcesów.

 

Skip to content