Zespół Szkół Budownictwa i Kształcenia Zawodowego w Koninie

Sukces dziewcząt na Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

niedziela Maj 2, 2021
Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych 2021

Sukces dziewcząt na Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

23 kwietnia 2021 r. na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu  odbyły się okręgowe eliminacje XLIV edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Zakończyły się one sukcesem dla naszych uczennic z klas technik żywienia i usług gastronomicznych:

Wiktoria Herman z klasy czwartej - II miejsce w bloku Gastronomia,

Julia Paprocka  z klasy trzeciej - III miejsce w bloku Technologia żywności 

Klaudia Sławińska z klasy czwartej - IV miejsce w bloku Technologia żywności.

Wiktoria i Julia zakwalifikowały się do finału centralnego i są w gronie trzech uczennic         w swoich blokach, które będą reprezentowały region Wielkopolski w rywalizacji ogólnopolskiej.

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy oraz umiejętności praktycznych organizowanych w naszym kraju. Patronuje mu Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Uczestnicząc      w tej najważniejszej dla uczniów  technikum olimpiadzie, nasze uczennice sprawdziły swoją wiedzę i umiejętności rywalizując z uczniami innych szkół z Wielkopolski i śmiało mogą stwierdzić, że należą do tych najlepszych w swoich dziedzinach.

Gratulujemy  sukcesu naszym uczennicom oraz trzymamy kciuki za Wiktorię i Julkę w etapie ogólnopolskim, który odbędzie się 28-29 maja 2021 r. w Bydgoszczy.

Opracowała: Aleksandra Wawrzyniak

 

 

Skip to content